POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

Historie

Historické milníky

 

SQlab - jméno ze starověké řecké mytologie

 

Jaký je původ našeho jména "SQlab"?

Asclepius (německy: Äskulap) ve starověké řecké mytologii je léčitelský bůh lékařského umění. Má se za to, že se svou magickou léčivou silou je mistrem v umění léčit jako nikdo jiný. Typickou reprezentací Exclepia je vousatý muž opírající se o hůl propletenou hadem.

Had (colubrid) je po celém světě vnímám jako symbol zdravý, symbol medicíny. Je takto velmi často také používán v mnoha zdravotnických zařízeních. U nás ve společnosti SQlab klademe obrovský důraz na propojení lékařských znalostí a sportu (cyklistiky) při vývoji našich produktů. Z toho všeho vyplynulo naše jméno, které se skládá z upravené podoby boha medicíny a k doplnění tváře společnosti jsme použili hada, který obepíná sedlo. Toto logo už léta zdobí dveře tzv. SQlaboratoře, kde probíhá vývoj produktů na té nejvyšší možné úrovni.

2021 2020 2020 2019
První sedlo "Made in Germany" SQlab představuje novou Performance line SQlab vyvíjí řadu M-D Nezlomitelná řídítka jedině od SQlab 
Již dlouho let SQlab pracuje na tomto projektu. Sedlo 6OX "Made in Germany" je první z řady produktů, která chce zajistit lokální výrobu, vysokou kvalitu a také dlouhou životnost. Nová řada Performance. Tuto sérii produktů jsme vytvořili abychom ukázali, že ergonomie může nejen vyhrávat závody, ale také ulevit výkonnostním cyklistům. Používáme zde naše nejlehčí materiály (Carbon & CFK, Superlight Foam, nebo silikonová pryž) Zkratka M-D = Maximized Dip, neboli "velká prohlubeň". V kombinaci se schodovitým tvatem typickým pro SQlab rozkládají tato sedla veškerý tlak do sedacích kostí. Citlivá místa jsou naprosto volná. Tato řada je vhodná hlavně při problémech s prostatou a hemeroidy. Časopis BIKE (04/19) testoval 70 kombinací řídítka a představců. Pouze Syntace a SQlab projdou zátěžovým testem bez poškození! Vítěz testu "cena/výkon" 3OX a hodnocení BIKE "velmi dobrý" 311 FL-X Carbon.

 

2019 2018 2018 2018
Sortiment kalhot s vložkami pro každé použití SQlab na trh přináší řadu gripů a rovnou získábá cenu Eurobike Gold Award SQlab 6OX - nové sedlo pro Gravity a E-Bike  Spánkem k lepší výkonnosti - Q(kju:) Matrace
SQlab zahajuje novou sezónu se třemi typy cyklistických kraťasů a třemi typy vložek. Hlavní zásadou je co nejtenčí vložka, aby se předcházelo propadání sedacích kostí, omezování prokrven a zvýšení tření. U modelů ONE10 a ONE11 je navíc použita tenká vrstva gelu, který absorbuje třecí síly. Nová řada gripů SQlab byla jedním z největších vítězů na Eurobiku 2018. Zlatou cenu získávají pouze ty nejinovativnější produkty své doby v oblasti příslušenství na kolo. Čtyři druhy - pro každou ruku, každé kolo, každý styl jízdy. Nové sedlo 6OX je výsledkem spojení technologií ERGOLUX® a ERGOWAVEG® . Zejména díky schodovitému tvaru a snížené (i rozšířené) špičce poskytuje sedlo 6OX menší tlak na intimní oblast u žen i mužů.  V SQlab se zabýváme vývojem ergonomických produktů pro sport již více než 15let. Od samého začátku se zaměřujeme na zbytečné ergonomické chyby a odstranění jejich následků. Nyní také při spánku.

 

2017 2017 2017 2016
První vložka do kraťasů SQlab je na světě! SQlab představuje sedla ERGOLUX® ERGOWAVE® ERGOWAVE®
Duší cyklistických kraťasů je vložka (vycpávka)! Nová vložka SQ12 vytváří výrazně vyšší komfort na delší vzdálenosti. Je výrazně pohodlnější než měkké, hmatné vložky a to zejména díky extrémně kvalitnímu polstrování. Ergonomie-Pohodlí-Pohyb. ERGOLUX® přichází s pohodlím pro vzpřímenější posed na kole. Výsledkem je nová řada sedel, která poskytuje více prostoru, více pohybu a menší tlak. Začínáme se třemi modely, které budou déle doplňovány. Rok 2017 je rokem limitovaných edicí sedel SQlab ERGOWAVE. Speciální model sedla byl věnován Tiboru Simaiovi, který dostal již druhou limitovanou edici Flow Yellow. Druhá z limitovaných edicí je řada Endless Summer, která má oživit "sdílení pocitu v sedle" jako životního postoje.  SQLab představuje váhově optimalizovaný model ERGOWAVE® carbon, který je nejlehčím z celé řady a startuje na hmotnosti 147 gramů.

 

2016 2015 2015 2015
Nové vnitřní rohy 411 SQlab představuje nově vyvinutá sedla ERGOWAVE® Dvě nové speciální edice sedel SQlab zastoupen již ve 23 zemích světa
Vnitřní rohy byly vyvinuty již v roce 2007. Nyní však přichází nová edice a slaví velký úspěch. Přechod k širším řídítkům dává použití vnitřních rohů veliký prostor. Cyklistovi umožňují měnit polohu úchopu častěji a tím ulevit pažím, krku i zápěstí. Zároveň je možné dosáhnout z rohu na brzdy a reagovat tak na nenadálé situace.  který vznikl na základě tříletého výzkumu ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Frankfurt. Poprvé v historii se podařilo na základě výpočtu zjistit, jaké síly a kde působí mezi sedlem a jezdcem (ne jen v dosedacích plochách, ale také v hlubokých strukturách těla) a použít tato zjištění pro vývoj ERGOWAVE®. Cyklistická legenda Hans Ray a rocková hvězda - baskytarista Rage Againts the Machine Timmy C. mají svoje edice sedel SQlab. Všechny národnosti si již měří sedací kosti napříč světem. Přesto jsme nepřidali žádné další šířky našich sedel. Důvodem je menší rozdíl ve průměrné vzdálenosti sedacích kostí v různých koutech světa než se předpokládalo.

 

2014 2014 2014 2013
První sedlo se dvěma schody Nový systém měření představen SQlab přivádí k životu "SnaQeTeam"  Naše závěry po 10 letech SQlab
Sedlo 602 active DS (doublestep) bylo poprvé představeno na Eurobike 2014. První sedlo se schodovitým tvarem pro ještě lepší oporu a úlevu v namáhaných oblastech. Už teď je jasné, že se jedná o vynález budoucnosti.  Novinkou pro rok 2015 je také nová meřící deska. Stará dobrá lepenka již není dostatečná a proto bude nahrazená moderní sadou plastové podložky a speciálního měřícího papíru. Tato sada se stane standartním vybavením každého našeho obchodního partnera - SQlab prodejci. Tento typ měření je výrazně přesnější. A školený personál našich partnerů Vám pomůže s jeho realizací. Kromě šířky sedacích kostí lze také detekovat malpozici pánve. SnaQeTeam je skupina jezdců, specialistů na vývoj a lékařů, která se stará o vývoj produktů. Zajišťuje propojení praktičnosti a medicíny. Po 10 letech během kterých SQlab přinesl na trh mnoho inovací a mnoha zákazníkům vrátil radost z jízdy, se stává SQlab také jednou z nejvíce kopírovaných značek. Strategie udržet si vedoucí postavení na trhu bude zachována u budoucnu. 

 

2013 2012 2011 2011
Sedlo 600 active SQlab se zavazuje Isartrails SQlab se stěhuje do Taufkirchenu Nové gripy 711
Je zde klasický Easyseat od firmy Hobson USA. Sedlo je kompletně přepracováno a dostává systém active. SQlab spouští speciální projekt na ochranu Isartrails. Přesun do nedalekého Taufkirchenu nám přináší zejména nový prostor. Naše SQlaboratoř může být výrazně rozšířena. Nově se zde nachází systém měření výkonu pomocí kterého lze změřit a vyhodnocovat tlakové zatížení v botách, rukojetích, na sedle a nově i v autosedačkách. Videoanalýzu lze použít k pozorování a vyhodnocování pohyb řidiče. Byl vyvinut nový upínací systém ve spolupráci se Syntace. Tanto systém již prakticky nepotřebuje kov kromě šroubu. Což snižuje výrobní náklady a hmotnost. První takto propracovaný grip na celém trhu. Zejména čtvercový tvar povrchové úpravy výrazně zvyšuje přilnavost. 

 

2011 2010 2010 2010
Active Gripy 711 - patentový spor Eurobike Gold Award Druhé limitované sedlo - Team
Systém active prochází celým portfoliem. Je vhodný jak pro sportovní jízdu, tak pro velmi rekreační použití. 602,610 i 621 jsou nově dodávány se systémem active, což přináší největší posun za osm let. SQlab nejprve zažívá neúspěch. Nicméně se SQlab může opřít o vývoj a práva na vlastnictví už z 90.let. Důvodem je velké vývojové oddělení SQlab. A proto se SQlab rozhodl spor neřešit soudně, ale nechal rozhodnout trh. Vyvinul mnoho dalších unikátních produktů, které předčili konkurenci a tím zvítezil zákazník a také cyklistika.  Sedlo 611 active získává toto prestižní ocenění a startuje tak dlouhou a úspěšnou dráhu tohoto sedla, které prochází inovacemi dodnes! SQlab přichází na trh s druhým modelem limitovaných sedel s  karbonovými vzpěrami. Sedlo je vyprodáno během pár dní a dokonce se obchoduje na Ebay vysoko nad doporučenou cenou.

 

2009 2008 2007 2007
Speciální edice pro "křídla" - Wings for Life SQlab system "active" SQlab expanduje Mistryně světa!
Pro nadaci Wings for Life Foundation jsme představili řadu gripů 711 poprvé bez objímky, ve třech velikostech a bez rohů. SQlab se také hlásí k nadaci Wings for Life a uvádí na trh i speciální model sedla. První model příběhu sedel se systémem active bude představen na Eurobike a to ve futuristickém designu. SQlab se rozrůstá. Výzkum a vývoj potřebuje nové prostory a proto se stěhujeme do nových budov v blízkém okolí na severu Mnichova.

Obrovský úspěch pro sedla SQlab. Hanka Kupfernagel se stává mistryní světa v časovce. Hanka používá sedlo 612. Dalšími úspěchy jsou německé mistrovské tituly v MTB nebo bikrosu. 

 

2006 2005 2004 2004
Poprvé gripy SQlab dostupné ve třech velikostech Průvodce pro výběr perfektního sedla Záblesk konceptu Super 6 Cyklistický legenda Hans Rey
Gripy SQlab 702 jsou poprvé dostupné ve třech velikostech. Velikost se zjišťuje podle šablony - změřením dlaně. Probíhá školení více než 400 prodejců na ergonomických seminářích, které se zabývají řešením problémů při sezení na kole. Prodejci jsou nyní vybaveni měřícími stoličkami.  Koncept sedel řady Super 6 měl jen krátkého trvání, protože pánové Staudte a Knoringer narazili na active systém a tomu poté věnovali veškerou svoji energii.  Hans Rey se stává jezdcem SQlab teamu.

 

2004 2004 2003 2003
První sportovní "schodovité" sedlo SQlab 611 Uvedení sedla SQlab 602 na trh Založení společnosti SQlab GmbH První "schodovité" sedlo SQlab 601
SQlab představuje první sportovní sedlo se schodovitým profilem. Benefitem sedla jsou také titanové lyžiny.  První velký úspěch ve srovnávacích testech. Od této doby jsou sedla zcela pravidelně vítězi různých testů v oblasti cyklistických sedel v německém odborném tisku. V únoru je u Mnichova v rodinném domě založena firma SQlab GmbH. Dům slouží jako kancelář, zatímco kontejnery u domu jako sklad. Zpočátku je vývojová laboratoř v dřevěném zahradním domku. I přes tyto velmi ztížené podmínky probíhají v laboratoři velmi citlivá měření pomocí tlakoměrných systému a podobně. Skutečnou laboratoří jsou však nedaleké Isatrails, kde se neustále veškeré produkty testují při reálném použití a srovnávají s přímou konkurencí. Prvním schodovitým sedlem v nabídce sedel SQlab je sedlo 601. V průbehu roku se k šířce 15cm přidává také šířka 13cm. Úspěch sedell je zatím pozvolný, nicméně měření sedacích kostí již probíhá. Vývoj sedel je velmi nákladný a tak počet produktů roste pozvolna.

 

2003 2002 2002 1992
SQlab představuje první gripy s "ploutvičkou"  735 SQlab přebírá distribuci sedel Hobson Easyseat. Měření sedacích kostí Zakladatel firmy SQlab Tobias Hild uvádí na trh firmu Amazing Toys.
Nové ergonomické gripy s tzv. ploutvičkou - SQlab 735. SQlab se stává dovozcem a distributorem děleného sedla z USA - Hobson Easyseat. SQlab je prvním výrobcem sedel na světě, který vyvinul systém měření sedacích kostí a stanovení ideální šířky sedla. Kromě šíře kostí je ještě zohledňována pozice na kole. Tato myšlenka se v následujících letech stává klíčovou pro výběr sedla. Dnes je prakticky nemyslitelné koupit správné sedlo bez použití této metody.  Tobias již tehdy vyvíjel produkty pro cyklistické disciplíny, které byly ještě v plenkách - MTB downhill. Pod značkou Amazing Toys tak vznikají první gripy a sedlo s jedním schodem. Tyto produkty však nikdy nedosáhli produktové a kvalitativní zralosti.