POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

Historie

Historické milníky

 

SQlab - jméno ze starověké řecké mytologie

 

Jaký je původ našeho jména "SQlab"?

Asclepius (německy: Äskulap) ve starověké řecké mytologii je léčitelský bůh lékařského umění. Má se za to, že se svou magickou léčivou silou je mistrem v umění léčit jako nikdo jiný. Typickou reprezentací Exclepia je vousatý muž opírající se o hůl propletenou hadem.

Had (colubrid) je po celém světě vnímám jako symbol zdravý, symbol medicíny. Je takto velmi často také používán v mnoha zdravotnických zařízeních. U nás ve společnosti SQlab klademe obrovský důraz na propojení lékařských znalostí a sportu (cyklistiky) při vývoji našich produktů. Z toho všeho vyplynulo naše jméno, které se skládá z upravené podoby boha medicíny a k doplnění tváře společnosti jsme použili hada, který obepíná sedlo. Toto logo už léta zdobí dveře tzv. SQlaboratoře, kde probíhá vývoj produktů na té nejvyšší možné úrovni.

2021 2020 2020 2019
První sedlo "Made in Germany" SQlab představuje novou Performance line SQlab vyvíjí řadu M-D Nezlomitelná řídítka jedině od SQlab 
Již dlouho let SQlab pracuje na tomto projektu. Sedlo 6OX "Made in Germany" je první z řady produktů, která chce zajistit lokální výrobu, vysokou kvalitu a také dlouhou životnost. Nová řada Performance. Tuto sérii produktů jsme vytvořili abychom ukázali, že ergonomie může nejen vyhrávat závody, ale také ulevit výkonnostním cyklistům. Používáme zde naše nejlehčí materiály (Carbon & CFK, Superlight Foam, nebo silikonová pryž) Zkratka M-D = Maximized Dip, neboli "velká prohlubeň". V kombinaci se schodovitým tvatem typickým pro SQlab rozkládají tato sedla veškerý tlak do sedacích kostí. Citlivá místa jsou naprosto volná. Tato řada je vhodná hlavně při problémech s prostatou a hemeroidy. Časopis BIKE (04/19) testoval 70 kombinací řídítka a představců. Pouze Syntace a SQlab projdou zátěžovým testem bez poškození! Vítěz testu "cena/výkon" 3OX a hodnocení BIKE "velmi dobrý" 311 FL-X Carbon.

 

2019 2018 2018 2018
Sortiment kalhot s vložkami pro každé použití SQlab na trh přináší řadu gripů a rovnou získábá cenu Eurobike Gold Award SQlab 6OX - nové sedlo pro Gravity a E-Bike  Spánkem k lepší výkonnosti - Q(kju:) Matrace
SQlab zahajuje novou sezónu se třemi typy cyklistických kraťasů a třemi typy vložek. Hlavní zásadou je co nejtenčí vložka, aby se předcházelo propadání sedacích kostí, omezování prokrven a zvýšení tření. U modelů ONE10 a ONE11 je navíc použita tenká vrstva gelu, který absorbuje třecí síly. Nová řada gripů SQlab byla jedním z největších vítězů na Eurobiku 2018. Zlatou cenu získávají pouze ty nejinovativnější produkty své doby v oblasti příslušenství na kolo. Čtyři druhy - pro každou ruku, každé kolo, každý styl jízdy. Nové sedlo 6OX je výsledkem spojení technologií ERGOLUX® a ERGOWAVEG® . Zejména díky schodovitému tvaru a snížené (i rozšířené) špičce poskytuje sedlo 6OX menší tlak na intimní oblast u žen i mužů.  V SQlab se zabýváme vývojem ergonomických produktů pro sport již více než 15let. Od samého začátku se zaměřujeme na zbytečné ergonomické chyby a odstranění jejich následků. Nyní také při spánku.

 

2017 2017 2017 2016
První vložka do kraťasů SQlab je na světě! SQlab představuje sedla ERGOLUX® ERGOWAVE® ERGOWAVE®
Duší cyklistických kraťasů je vložka (vycpávka)! Nová vložka SQ12 vytváří výrazně vyšší komfort na delší vzdálenosti. Je výrazně pohodlnější než měkké, hmatné vložky a to zejména díky extrémně kvalitnímu polstrování. Ergonomie-Pohodlí-Pohyb. ERGOLUX® přichází s pohodlím pro vzpřímenější posed na kole. Výsledkem je nová řada sedel, která poskytuje více prostoru, více pohybu a menší tlak. Začínáme se třemi modely, které budou déle doplňovány. Rok 2017 je rokem limitovaných edicí sedel SQlab ERGOWAVE. Speciální model sedla byl věnován Tiboru Simaiovi, který dostal již druhou limitovanou edici Flow Yellow. Druhá z limitovaných edicí je řada Endless Summer, která má oživit "sdílení pocitu v sedle" jako životního postoje.  SQLab představuje váhově optimalizovaný model ERGOWAVE® carbon, který je nejlehčím z celé řady a startuje na hmotnosti 147 gramů.

 

2016 2015 2015 2015