POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

Bolesti kostrče

Bolesti kostrče
Bolí vás kostrč během jízdy na kole? 
Při jízdě ve vzpřímené pozici se kostrč a sedlo nachází v těsné blízkosti. Pokud je sedlo navíc příliš měkké či příliš úzké, často vznikají bolesti. Abychom se těmto bolestem vyhnuli, zvláště v případě žen cyklistek, doporučujeme SQlab sedla se schodovitým podélným profilem. 

 

Příčiny otlačení kostrče

Příliš úzké sedlo Příliš měkké sedlo

 

 

Příliš úzké sedlo

Příliš úzké sedlo může způsobovat zvýšený tlak na kostrč.

 

SQlab sedlo se schodovitým podélným profilem zaručuje lepší rozložení tlaku. Největší část tíhy se přesouvá na sedací kosti, kam také patří. 

Při jízdě ve vzpřímené poloze se kostrč často nachází v těsném kontaktu se sedlem. V kombinaci s příliš úzkým či měkkým sedlem vzniká diskomfort nebo bolesti. 

SQlab sedlo se stupňovitě sníženou přední částí sedla pomáhá se bolestí kostrče zbavit. A to především u dámských jezdkyň. SQlab step sedla ve správné individuální šířce zajišťují rovnoměrné rozložení váhy na sedací kosti a proto kostrč už dál není vystavována zbytečnému tlaku.

 

Měření sedacích kostí zde

 

 

Příliš měkké sedlo
Příliš měkké sedlo vede k zanoření sedacích kostí do hloubky sedla. 

 

SQlab modely sedel nabízíme v různých tvrdostech. Výběr probíhá podle toho, kolik času v sedle strávíme a podle způsobu naší jízdy. 

 

Jízda v měkkém sedle začíná být nepohodlná nejčastěji až po přibližně 30-45 minutách.  

Sedací kosti se noří hluboko do měkkého sedla, a díky tomu jsou měkké tkáně jako svaly a šlachy utlačené. Po asi 30-40 minutách začínáme pociťovat tupou, tlakovou bolest.  

Při zanoření je dále vystavována zbytečnému tlaku perineální oblast, a u žen také pubický oblouk, který mají ženy často uložený níž. Měkká sedla, obzvlášť s přidaným měkkým polstrováním, vytvořeným tlakem mnohdy dokonce zastaví tok krve ve svalech a podkoží.  


SQlab řešení 

Měkká sedla jsou vhodná pouze pro krátké vyjížďky! 


 

 

Sedlo 621 M-D active Sedlo 602 M-D active Sedlo 621 ERGOLUX active 2.0 Sedlo 602 ERGOLUX active 2.0