POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

Bolesti kostrče

Bolesti kostrče

Bolí vás kostrč během jízdy na kole?

Při jízdě ve vzpřímené pozici se kostrč a sedlo nachází v těsné blízkosti. Pokud je sedlo navíc příliš měkké či příliš úzké, často vznikají bolesti. Abychom se těmto bolestem vyhnuli, zvláště v případě žen cyklistek, doporučujeme SQlab sedla se schodovitým podélným profilem.

Příčiny otlačení kostrče

Příliš úzké sedlo

Při jízdě ve vzpřímené poloze se kostrč často nachází v těsném kontaktu se sedlem. V kombinaci s příliš úzkým či měkkým sedlem vzniká diskomfort nebo bolesti.

SQlab sedlo se stupňovitě sníženou přední částí sedla pomáhá se bolestí kostrče zbavit. A to především u dámských jezdkyň. SQlab step sedla ve správné individuální šířce zajišťují rovnoměrné rozložení váhy na sedací kosti a proto kostrč už dál není vystavována zbytečnému tlaku.

Měření sedacích kostí zde

Příliš měkké sedlo

Příliš měkké sedlo vede k zanoření sedacích kostí.

SQlab řešení- SQlab modely sedel jsou dostupné v různých stupních tvrdosti. Tu si volíme podle způsobu užití a podle očekávaného trvání projížděk

Příliš měkké sedlo začíná být nepohodlné většinou po asi 30 - 45 minutách jízdy. 

Sedací kosti se zanoří do sedla tak hluboko, že tkáně v těsné blízkosti kostí, tedy například svaly a svalové úpony, jsou utlačené. Po 30 - 40 minutách nastupuje tlaková, hluboká bolest.

Stejně tak zanoření kostí vede k tlaku na perineální oblast, a v případě žen také na stydký oblouk, který je u žen typicky níže položený. Také tady zvýšený tlak utlačuje tkáně, může i zastavovat proud krve v přítomných cévách. Pak je vyšší riziko hemoroidů.

SQlab řešení 

Měkká sedla jsou vhodná pouze pro krátké projížďky!