POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

Ruka

Ruka

 

Nervové svazky jsou zodpovědné za senzitivitu (citlivost) a motoriku (pohyb) vašich rukou. Nervus medianus (mediánní nerv, středový nerv) zásobuje palec, ukazovák a prostředník. Pokud je nerv utlačený, objevuje se znecitlivění či mravenčení v těchto třech prstech. Nervus ulnaris (ulnární, loketní nerv) inervuje prsteník a malík.  Při jeho útlaku trpí tyto dva prsty.

Držení, řízení, brždění. Při všech těchto úkonech se spoléháte na své ruce. Proto je úchop nesmírně důležitý. A měl by být pohodlný po celou dobu jízdy, bez ohledu na délku vyjížďky. Pouze rukojeti, které skvěle padnou do ruky a dostatečně uvolňují prostor pro důležité nervy v měkkých tkáních vám mohou pohodlí a dobrý úchop zprostředkovat.  
 

Velikost úchopu volíme podle vzdálenosti od špičky prostředníku k ohybu mezi dlaní a palcem. Tohle je vzdálenost, kterou reálně držíte své gripy (rukojeti). Různé velikosti rukojetí se liší ve svém průměru, délce a tvaru. 

Měření velikosti úchopu zde

 

 

Rukojeti pro jakékoliv ruce, pro jakékoliv kolo.
Gripy 702 Gripy 710 Gripy 7OX Gripy 711 2.0

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení