POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

Problémy s prostatou

Problémy s prostatou

Cyklistické sedlo vhodné pro muže s problémy s prostatou?

Muži po operaci prostaty, či pokud trpí častými záněty prostaty, by rozhodně měli dbát na to, aby sedlo neutlačovalo perineální oblast. Modely sedel 621 M-D active, 602 M-D active a 610 M-D active nabízejí nejlepší možnou úlevu pro perineální oblast a jsou tedy vhodná po operacích prostaty.

Problémy s prostatou

Pokud trpíte potížemi s prostatou, navštivte lékaře!

Prostata je mužský orgán velikost kaštanu, obsahuje žlázové, svalové a tukové buňky. Najdeme ji těsně pod močovým měchýřem, obklopuje močovou trubici, naléhá na měkké tkáně perineální oblasti. Všem mužů, nad 45 let je doporučováno chodit na pravidelné prohlídky prostaty, protože prostata může růst. Už samotná zvětšená prostata může způsobovat potíže, hlavně při močení. Prohlídky jsou ale důležité především pro včasnou diagnostiku karcinomu prostaty, jehož incidence s věkem výrazně narůstá.

Zvětšená prostata začíná být většinou problémem u starších mužů. Mohou se objevovat opakující se záněty prostaty, které se projevují bolestí při močení, a často velkým diskomfortem při sezení v sedle kola.

V případě prostatitidy, tedy zánětu prostaty, bychom se tlaku na perineum měli rozhodně vyhnout.

Pokud jste prodělali operaci prostaty, jízdu na kole budete muset na nějakou dobu odložit. Potom je vhodné zvolit sedla typu SQlab M-D active, které uvolní prostor perinea a tím i vaši prostatu. Načasování s vhodnost jízdy na kole po operaci proberte se svým lékařem.