POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

bezpečnost úchopu

Bezpečnost úchopu

Souvisí bezpečnost úchopu a velikost gripů?

Volba optimální velikosti gripů, ergonomický tvar a také podpůrné plochy uložené na vnější straně rukojetí, to vše má sloužit k co nejlepšímu a nejtěsnějšímu úchopu. Gripy jsou dostupné ve velikostech S, M a L. Velikosti se liší jak v průměru, tak v délce a tvaru.

Příčiny nebezpečného úchopu

Špatná velikost rukojetí (gripů)

Bezpečnost úchopu

Vhodná velikost gripů je rozhodující. Pokud jsou gripy příliš velké, nedokážeme je dokonale obejmout rukama, což může vést ke křečím prstů nebo ruky.

Individuální volba rukojetí (gripů) je důležitá pro pohodlí i bezpečí. Proto jsme vyvinuli metodu měření velikosti úchopu pro správnou volbu gripů.

Měření velikosti gripů je založeno na měření vzdálenosti od špičky prostředníku k záhybu mezi palcem a dlaní. Prsty uchopí rukojeti právě touto částí našich rukou.

Naše gripy na kolo jsou dostupné ve třech nebo více různých velikostech, podle modelu.

Měření velikosti úchopu

Špatný tvar rukojetiHranaté a dvourozměrné

Řídítka jsou kulatá, a mnohé rukojeti jsou také kulaté, protože je to tak nejjednodušší. Naše prsty v ohybu jsou všechno, jen ne kulaté. Po hladkých a kulatých objektech velmi snadno sklouznou. Pro porovnání, na hranatých objektech, jako například na hraně stolu, se udržíme mnohem snáz.

Ergobar

Ergobar je speciální tvarování rukojetí, kdy přední strana je ve tvaru vlny, přechází do oploštění s hranou na spod gripů. Takto gripy perfektně padnou do ohnuté dlaně a prstů.

Bezpečnost úchopu

Rukojeti nabízejí pohodlný a uvolněný úchop, a přesto dávají pocit skvělé kontroly pohybu.

Příliš velká podpůrná křídla

Podpůrná, či uvolňovací křídla, tedy oploštěná část rukojeti, musí být uložena co nejvíce na bocích, jak to je jen možné, aby nedocházelo k útlaku karpálního tunelu. Správně uložené a dostatečně velké podpůrné plochy poskytují oporu rukám, které v některých pasážích výletu mohou nést i velkou váhu těla. Také zlepšují pevnost a bezpečnost úchopu. Oceníte je po celý čas vaší projížďky, ale nejvíce změnu pocítíte až zase budete muset doopravdy prudce brzdit.

Bezpečnost úchopu