POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

Šířka sedacích kostí

Měření sedacích kostí

SQlab byl první výrobce komponentů, který vyvinul systém měření vzdálenosti sedacích kostí pro výběr optimální šířky sedla.

Šířka sedacích kostí

Krok 1

Na měřící stoličku položíme papír. Posadíme se s rovnými zády a ramena táhneme dozadu. Je možné zvýšit tlak našich sedacích kostí zvednutím pokrčených nohou, či aktivním přitáhnutím se rukama ke stoličce. Nesmíte se VRTĚT do stran!

Krok 2

Povrch speciální stoličky vylisuje v místě tlaku sedacích kostí drážky. Pomocí tužky si určíme střed vylisovaných plošek, jejich rozpětí změříme.

Šířka sedacích kostí
Šířka sedacích kostí

Krok 3

Pomocí tabulky určíme, jakým způsobem budeme na kole sedět, dle našeho stylu jízdy.  Přidělenou hodnotu přičteme ke vzdálenosti, kterou jsme si naměřili v minulém kroku.

+0 časovka / triatlon

+1 závodění na silničním kole

+2 sportovní silniční kolo / gravel

+3 horské kolo, elektrokolo horské, trailová kola, enduro

+4 trekingové kolo, městské kolo

Krok 4

Vybereme sedlo vhodné pro náš způsob jízdy a ve správné šířce.

Šířka sedacích kostí
Šířka sedacích kostí

Výjimkou jsou sedla 621. Zde platí následující pravidla:

Rozteč sedacích kostí je menší nebo rovna 12cm >>> 18cm

Rozteč sedacích kostí je větší než 12 cm >>> 21 / 24 cm

Lepší výkon- nižší tlak

Sedlo má sedět jako oblíbený pár bot! Pokud je sedlo příliš úzké, tlačí právě v těch místech, kde je to nejvíce nežádoucí. V roce 2002 firma SQlab, jako první na trhu, představila systém měření rozpětí sedacích kostí pro výpočet správné šířky sedla. A proto všechna sedla SQlab jsou dostupná ve čtyřech až pěti různých šířkách. Tak je zajištěno, že vaše sedací kosti budou při jízdě rovnoměrně uložené na správném místě a tedy nejcitlivější části vašeho těla nebudou vystavovány zbytečnému a škodlivému tlaku.

 

Dnes firma SQlab poskytuje nejširší nabídku sedel v různých šířkách i modelech pro všechny oblasti využití.

 

Efektivní šířka sedla

Efektivní šířka sedla je vždy ta část sedla, která je reálně využívaná k sezení, která je v kontaktu s našimi měkkými tkáněmi. Na všech sedlech SQlab jsme se snažili maximalizovat tuto efektivní část, a co nejmenší podíl věnovat nutnému zakřivení na stranách.

Jak si můžete ověřit šířku Vašeho sedla? 
Představte si dvě přímky, které prochází rovnoběžně nejširšími body sedla. Efektivní šířka se nyní nachází o cca 1 cm výše, kde končí nutné zakřivení sedla.