POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

Sedla se schodovitým profilem

Koncept SQlab sedel se stupňovitým (schodovitým) podélným profilem

Větší prostor - menší tlak

Trvající vysoký tlak vyvíjený na oblast perinea často vede sice ke zmírnění bolestí, ale také k rozvoji či zhoršení znecitlivění. Tomuto signálu musíme vždy věnovat patřičnou pozornost!

V tomto případě je, přesto že nás už nic nebolí, právě znecitlivění, či mravenčení varovným signálem, že dochází k poškození tkání.  

Naopak tlak vyvíjený na sedací kosti, který také bývá z počátku, než si tkáně přivyknou nepříjemný až bolestivý, je známkou správně zvoleného sedla.

Měření tlaku

Běžná sedla, obzvlášť ve sportovní jízdní pozici, vytváří velmi vysoký tlak na měkké tkáně perinea. V těchto měkkých tkáních prochází nervy a cévy ke genitálu. Vyvíjeným tlakem může být omezen průtok cévami, nervy mohou být utlačeny nebo až poškozeny.  

SQlab sedla se stupňovitým podélným profilem jsou specifická tím, že přední část sedla je snížená. Většinu váhy těla nesou sedací kosti, tlak na zranitelné měkké tkáně je výrazně eliminován. Snížená část vprostřed a v přední části sedla umožňuje normální průtok krve a vedení nervových vzruchů.

Snížená přední část sedla

Snížená přední část sedla uvolňuje tlak na citlivé oblasti u mužů i u žen. Volba šířky sedla dává možnost individuálního výběru sedla dle anatomie každého jednoho z nás. Již několik let je SQlab se svým konceptem měření šířky sedacích kostí, stupňovitým sedlem a adaptivním tlumením považován za nejúspěšnější značku sedel v testech německých magazínů. 

SQlab sedla se stupňovitým podélným profilem jsou dostupná pro každý jízdní styl od triatlonu a silniční cyklistiky po horskou cyklistiku, od aktivní jízdy na dlouhé vzdálenosti, po pohodlnou vzpřímenou pozici na městském či trekingovém kole.

Sedla se schodovitým profilem

Vývoj SQlab sedel se stupňopvitým podélným profilem

Pod dohledem urologa a milovníka extrémní cyklistiky Dr. Stefana Staudte se po boku konceptu volby šířky sedla vyvinula myšlenka na sedlo schodovitým snížením přední části. 

Efekt sedla na lepší distribuci váhy a tlaku při jízdě na kole byl ověřen meta-analýzou starší studie z roku 1976 a porovnáním s novou studií v roce 2012.

Distribuce tlaku

Muži přirozeně potřebují trochu více prostoru v sedle. SQlab sedla se stupňovitým podélným profilem tento zvětšený prostor poskytují, pro nejlepší pohodlí. A proto jsou ideální!

Na velikosti záleží!

Co nám říká věda?

Vědecké studie ukazují, že obecně atleti trpí významně méně erektilní dysfunkcí, než nesportovci. Dle výsledků studií přibližně 6-10% všech mužů mezi třicátým a padesátým rokem života trpí erektilní dysfunkcí středního, až těžkého stupně.  Další studie probíhala mezi sportovci, kde se zjistilo, že 1.1 % běžců, 2% plavců a 4.2 % cyklistů trpí středně závažnou erektilní dysfunkcí. Za předpokladu, že má cyklistika stejný pozitivní efekt jako například běh či jiné sporty, se u mnoha cyklistů (okolo 3 %) ukazuje spíše negativní efekt špatně zvoleného sedla.

Doporučení by mohlo znít- sport má významný pozitivní vliv na vaše zdraví, včetně sexuální výkonnosti. Cyklistika je skvělým sportem, nicméně je nutno dbát na volbu vhodného ergonomického sedla, aby převládal pozitivní efekt sportu nad poraněními vzniklými díky útlaku tkání nevhodným sedlem.
Huang V, Munarriz R, Goldstein I., Institute for Sexual Medicine, Department of Urology, Boston University School of Medicine, 720 Harrison Avenue, Boston, MA 02118, USA., Sep. 2005 


Řešení


Díky měření rozpětí sedacích kostí a volbě správného sedla individuálně, se vyhneme riziku koupě příliš úzkého sedla. SQlab sedla se stupňovitě sníženým podélným profilem ve správné šířce zajistí, že váhu těla ponesou obě sedací kosti rovnoměrně. Plocha sedla, která je přímo v kontaktu se sedacími kostmi, bude dostatečně velká, a měkké tkáně perineální oblasti, stejně jako pubický oblouk zůstanou bez zbytečného a škodlivého přetížení.