POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

Bolesti zad

Bolesti zad

Trápí Vás bolesti při jízdě na kole? 

Bolesti zad jsou jedny z nejčastějších obtíží spojených s cyklistikou. Firma SQlab vyvinula Active Saddle Technology, tedy způsob, jak meziobratlovým ploténkám a sedacím kostem ulevit. Umožňuje fyziologický pohyb pánve během jízdy, správné krouživé pohyby při šlapání do pedálů šetří meziobratlové ploténky i drobné meziobratlové klouby. 

Bolesti zad

Více než polovina všech cyklistů trpí bolestmi zad způsobenými nesprávným sezením na kole. Je to jeden z nejčastějších stesků.

Člověk byl evolučně vyvinutý pro chůzi. Dokážeme se pohybovat vpřed s lehkostí, naše geniální pánev je obdařena schopností houpavého pohybu. Při každém kroku se pánev naklání do strany, páteř adekvátně reaguje pohybem na opačnou stranu.

 

Proč je správný pohyb pánve nezbytný?

Tento laterální pohyb, tedy pohyb do stran, by měl být během jízdy na kole zachován.

SQlab Active Saddle Technology umožňuje během jízdy horizontální pohyb pánve do stran. Takto pomáhá uvolnění zatížení na bederní páteř a kyčle.

SQlab Active Saddle Technolgy

Na jaře 2010 firma SQlab představila technologii sedel s aktivním pohybem vhodných pro MTB, šlo o sedlo MTB 611 active. Od roku 2011 je dostupné nejméně jedno sedlo s touto technologií pro každou oblast užití.

Nyní více než 90% všech prodaných sedel je vybavena aktivní technologií. Ta byla navržena, aby umožnila horizontální pohyb pánve během jízdy.

Bolesti zad

A proto se naše pánev na kole houpe fyziologicky stejně, jako při nám tolik přirozené chůzi. Možnost pohupovat pánví snižuje riziko diskomfortu bederní páteře, pánve a kyčlí, zvláště pak uvolňuje tlak na intervertebrální ploténky a skloubení.

Pro posílení zádových svalů jsme ve spolupráci s Dr. Marcusem Knöringerem, neurochirurgem a specialistou v oblasti spinální chirurgie, vyvinuli SQlab Back Guide.