POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

Pohodlné gripy

Pohodlné gripy

Pro každou ruku, pro každé kolo. Perfektní grip.

Pohodlné gripy

Měření velikosti gripů je založeno na měření vzdálenosti od špičky prostředníku k záhybu mezi palcem a dlaní. Prsty uchopí rukojeti právě touto částí našich rukou.

Naše gripy na kolo jsou dostupné ve třech nebo více různých velikostech, podle modelu.

Měření velikosti úchopu

Pohodlné gripy

Rozměry a hmotnosti

Model velikost

 

délka

(Celková v mm)

 

rozsah

(měřeno v 1/3 délky gripu)

 

Hmotnost

(v g)

SQlab 702 S. 139,1 108,0 251
SQlab 702 M. 143,6 110,8 228
SQlab 702 L. 145,8 123,7 255
SQlab 710 S. 136,8 102,6 165
SQlab 710 M. 139,1 106,0 180
SQlab 710 L. 145,0 115,2 205

* Obvod gripu se měří v jedné třetině délky. To odpovídá umístění prostředníku. (viz obrázek)

Hrana ruky

Gripy 702 a 710 jsou na vnitřní straně vyvýšené, oproti vnější straně. To slouží přirozenějšímu postavení ruky.

Dosáhneme uvolnění jak loketního nervu, tak karpálního tunelu, kde prochází mediánní nerv. Zevní hrana ruky je tak sice více namáhána, ale jak nám často působivě ukazují karatisté, toto místo není příliš citlivé.

Pohodlné gripy
Pohodlné gripy

Vyvýšení

Zevní okraj rukojeti je vyvýšený. To poskytuje ruce lepší podporu a ochranu. Tíha je tak rozložena na větší plochu.

Uchycení vevnitř, pohodlí vně

Upevňující svorku jsme přesunuli na vnitřní stranu rukojeti. Tak se navýšila schopnost absorbovat nárazy a současně se zlepšil komfort pro vnější stranu ruky. 

Proto nové série gripů SQlab již nejsou kompatibilní s otočnými gripy.

Pohodlné gripy

Výhody

  • větší plocha
  • vyšší komfort
  • jistota držení

Nevýhody

  • komplikovaná montáž zrcátka

Rozložení tlaku je klíčové

Fyzika

malá kontaktní plocha = velký tlak

Pohodlné gripy

velká kontaktní plocha = nízký tlak

Pohodlné gripy
Pohodlné gripy

Měření tlaku v laboratořích SQlab

Pomocí měření tlaku lze zjistit a dokázat, kde je kladen na ruce největší nápor a kde je tedy nutné toto zatížení co nejvíce snížit. K tomu slouží speciální potah, který takové zatížení umí změřit. Díky výsledkům měření je jasně vidět, že v nejproblematičtějších partiích mají gripy SQlab jasně navrch oproti klasickým rozšířeným gripům, které jsou standardně k dostání.

Grip XY s podpůrným křídlem

Výsledek:

Tlak je v případě gripů 702 a 710 rozložený na doopravdy velkou plochu. Díky tomu je maximální tlak přibližně o 25% nižší než i jiných ergonomických gripů. V místě výstupu nervů z karpálního tunelu je v případě Gripu 702 tlak snížený až na polovinu.

Pohodlné gripy

SQlab 710

Grip ZX s podpůrnými křídly

Pohodlné gripy

Uvolnění díky 702 a 710

Uvolnění tlaku na karpální tunel

Podpůrné křídlo musí být umístěno tak daleko na vnější straně, jak je to jen možné, k uvolnění prostoru pro výstup z karpálního tunelu. I menší, ale recidivující dlouhodobý tlak může způsobovat potíže, jako například syndrom karpálního tunelu (kdy jsou postiženy první tři prsty).

Uvolnění tlaku na ulnární nerv

Měření ukazují, že nejvyšší tlak vzniká většinou na vnější straně dlaně ruky. Právě v tomto místě prochází ulnární nerv, který inervuje malík a prsteník.

Karpální tunel

Zalomení zápěstí (obzvlášť do strany vyvrácené zápěstí) způsobuje zúžení karpálního tunelu, kudy procházejí nervy. Stejně jako zalomenou zahradní hadicí neproudí voda, zalomeným nervem ''neproudí’’ nervové signály, nebo naopak proudí zkreslené, nepravdivé signály. Projevem je pak snížená citlivost prvních třech prstů ruky (signály neproudí) nebo bolesti a brnění těchto prstů (nepravdivé signály z utlačeného nervu). 

Příčinou špatné polohy zápěstí na kole jsou velmi často nevhodná řídítka, s nedostatečným zahnutím dozadu.

Poznámka

Naše gripy nejsou medicínskými pomůckami. Nemůžeme zaručit, že s jistotou vyřeší vaše problémy. Pokud i přes užívání ergonomických pomůcek potíže nemizí, je vhodné konzultovat svého lékaře či fyzioterapeuta. Případně se neobávejte nás přímo kontaktovat.

Necitlivost prsteníku a malíku

Příčinou je tlak na vnější hranu ruky. Tudy prochází ulnární nerv, který inervuje prsteník a malík.

Pohodlné gripy
Pohodlné gripy

Palec, ukazovák, prostředník

  1. Příčina - do strany vyvrácené zápěstí zúžuje karpální tunel. Nejčastěji kvůli rovným řídítkům, bez dostatečného zahnutí dozadu. 
  2. Příčina- vysoký tlak na výstup nervů z karpálního tunelu. Ten často způsobeným nevhodně uloženým podpůrným křídlem (které uvolňuje ulnární nerv, ale pokud je uloženo zle, utlačuje karpální tunel).

Zabezpečení rukojeti

Zabezpečení rukojeti

Bezpečí je důležitější než pohodlí. Díky našemu systému měření velikosti, vnějším podpůrným křídlům a ergonomickým řídítkům můžete vždy pevně uchopit vaše gripy. Neklouzavý povrch zlepšuje pevnost úchopu. Podpůrné křídlo je uložené na vnějším okraji (u Gripů 702 a 710), poskytuje tak oporu a bezpečí. Tyhle prvky oceníte během celé vaší jízdy, ale nejvíce evidentní budou až zase budete příště potřebovat prudce zabrzdit.

Pohodlné gripy
Pohodlné gripy

Nebezpečí!

Při pohodové jízdě to není problém. Ale nouzové prudké brždění může být nemožné..

SQlab Ergobar

Členitý tvar

Řídítka a rukojeti jsou obvykle válcové, protože je to nejjednodušší řešení. Naše prsty ovšem při sevření dlaně nemají válcový tvar, ale spíše šestihran. Proto má dlaň tendenci sklouznout s kulatého povrchu a naopak dobře uchopit hranaté a členité předměty.

kulatý tvar = slabý úchop

Pohodlné gripy
Pohodlné gripy

členitý, hranatý tvar = perfektní úchop

Ergobar

Ergobar je tvar vlny, který najdeme na přední a spodní straně gripu. Tak vzniká plochý, lehce hranatý profil na spodní straně. Dokonale padne do ohnutých prstů.

Pohodlné gripy