POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

Sedla s aktivní technologií

Sedla s aktivní technologií 
Uvolnění napětí meziobratlových plotének a sedacích kostí 
V roce 2010 jsme představili SQlab sedla s aktivní technologií. Šlo o sedla 611 active MTB. V následujícím roce 2011 jsme nabídku rozšířili, aby pro každý styl jízdy byl k dispozici alespoň typ sedla s aktivní technologií. V současnosti má tuto technologii každé druhé prodané sedlo.

 

 

Konstrukce sedla 

Konstrukce sedla umožňuje mírný horizontální pohyb pánve, tedy jakoby naklánění ze strany na stranu. Přirozený houpavý pohyb, který je dobře zřejmý při chůzi, je nyní možný i během jízdy na kole. 

 

Sedlo 621 M-D active Sedlo 602 M-D active Sedlo 621 ERGOLUX active 2.0 Sedlo 602 ERGOLUX active 2.0

 

Jakou to má výhodu?

 

Houpavý pohyb pánve je přirozený. Vyvíjel se po miliony let při chůzi. V sedle s aktivní technologií celý související muskuloskeletální systém může vykonávat stejný fyziologický pohyb i během šlapání do pedálů. Pánev má v sedle volnost pohybu, houpe se v horizontální rovině a proto je riziko vzniku bolestí bederní páteře, pánve nebo kyčlí minimální. Jízda na kole se tak stává zase o něco více relaxací. 

Díky mírnému horizontálnímu pohybu pánve se páteř lépe srovná a je menší riziko poškození meziobratlových plotének. Mimo to existují nesčetné varianty, jak se posadit, jak lehce změnit polohu, která nám bude pro daný okamžik nejpohodlnější. Možnost i opakované změny polohy, která je často tak malá že ji ani nevnímáme, je důležitý faktor pro eliminaci poranění, způsobených dlouhodobým jednostranným přetížením.

Vzhledem k tomu, že nikdo není dokonale stranově symetrický, každému z nás také přijde vhod, že dynamická konstrukce sedla také kompenzuje menší stranové diskrepance.  

 

 

Dr. med. Markus Knöringer Medical specialist for neurosurgery, spinal disc and column surgery, sports medicine

“ SQlab sedla s aktivní technologií umožňují fyziologicky správný pohyb pánve. Umožňuje krouživý pohyb kyčlí a pánve při šlapání a tím snižuje tlak na bederní páteř a meziobratlové klouby. To přispívá ke snížení únavy a k prevenci bolestí bederní páteře.” 

 

Dr. Markus Knöringer, neurochirurg, specialista na chirurgii páteře a sportovní medicínu 

 

Sedlo 613 Ergowave 

Sedlo 612 Ergowave R

Sedlo 612 Ergowave active 2.1 Sedlo 611 Ergowave active 2.1 Sedlo 6OX Ergowave active

 

Sedlo 6OX Infinergy Ergowave active Sedlo 610 Ergolux active 2.0 Sedlo 602 Ergolux active 2.0 Sedlo 621 Ergolux active 2.0 Sedlo 601 Ergolux