POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

Sedla s aktivní technologií

Sedla s aktivní technologií

Uvolnění napětí meziobratlových plotének a sedacích kostí

Konstrukce sedla

Konstrukce sedla umožňuje mírný horizontální pohyb pánve, tedy jakoby naklánění ze strany na stranu. Přirozený houpavý pohyb, který je dobře zřejmý při chůzi, je nyní možný i během jízdy na kole.

Sedla s aktivní technologií
Sedla s aktivní technologií

Jakou to má výhodu?

Houpavý pohyb pánve je přirozený. Vyvíjel se po miliony let při chůzi. V sedle s aktivní technologií celý související muskuloskeletální systém může vykonávat stejný fyziologický pohyb i během šlapání do pedálů. Pánev má v sedle volnost pohybu, houpe se v horizontální rovině a proto je riziko vzniku bolestí bederní páteře, pánve nebo kyčlí minimální. Jízda na kole se tak stává zase o něco více relaxací. 

Díky mírnému horizontálnímu pohybu pánve se páteř lépe srovná a je menší riziko poškození meziobratlových plotének. Mimo to existují nesčetné varianty, jak se posadit, jak lehce změnit polohu, která nám bude pro daný okamžik nejpohodlnější. Možnost i opakované změny polohy, která je často tak malá že ji ani nevnímáme, je důležitý faktor pro eliminaci poranění, způsobených dlouhodobým jednostranným přetížením.

Vzhledem k tomu, že nikdo není dokonale stranově symetrický, každému z nás také přijde vhod, že dynamická konstrukce sedla také kompenzuje menší stranové diskrepance.

"SQlab sedla s aktivní technologií umožňují fyziologicky správný pohyb pánve. Umožňuje krouživý pohyb kyčlí a pánve při šlapání a tím snižuje tlak na bederní páteř a meziobratlové klouby. To přispívá ke snížení únavy a k prevenci bolestí bederní páteře.” 

Dr. Markus Knöringer, neurochirurg, specialista na chirurgii páteře a sportovní medicínu

Sedla s aktivní technologií