POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

Tvar chodidla

Měření typu (tvaru) nohy

Třetímu kontaktnímu bodu je obecně věnována malá pozornost; chodidlo. Jestli je to proto, že jsou tak daleko od hlavy, nebo tím, že je méně problémů s necitlivostí a bolestí nohou, nevíme. Ve skutečnosti jsou chodidla nejdůležitějším kontaktním bodem, protože odtud generujeme veškerý tah. Lidská chůze se vyvíjela miliony let. Pokaždé, když pata dopadne na zem a špička se odtlačí od země, jsou síly absorbovány a hnány přes podélnou a příčnou klenbu chodidla.

Tyto vlastnosti jsou nejen z velké části zbytečné, ale většinou při jízdě na kole dokonce překážejí. Díky velkému zatížení přední části chodidla při šlapání dochází k přirozenému vstřebávání energie. To může dostat kolena z jejich optimální osy; vést k necitlivosti prstů na nohou a zbytečně spotřebovávat sílu.

Vložky SQlab jsou k dispozici ve třech různých základních formách pro každý typ nohy. Při jízdě na kole je zvláště důležité poskytovat správnou oporu, abyste udrželi nohy v dobré kondici.

Vložky SQlab jsou vhodné pro všechny druhy cyklistiky a používají je naši profesionálové v závodech. Ale i každodenní cyklista si s tímto jednoduchým, ale účinným produktem užije zvýšeného pohodlí a odlehčení tlaku kolem kolen.

V závislosti na množství tvarů nohy jsou také požadavky během jízdy na kole odlišné. Podle těchto parametrů jsme vyvinuli 3 různé typy vložek do bot, které vždy podporují Vaši nohu v jejích nejslabších místech.

Měření tvaru nohy doma

Doporučujeme výběr vhodných vložek do bot a jejich koupi ve specializovaných prodejnách. Naši prodejci jsou školení a zkušení v oboru ergonomie. Naši prémioví partneři Vám pomůžou určit Váš typ nohy a doporučí Vám odpovídající vložky podle osy dolních končetin. Doporučujeme se telefonicky dotázat na dostupnost vložek u našich partnerů

Váš nejbližší prodejce SQlab

V závislosti na různých typech chodidel a zvláštních požadavcích, které mají na cyklistiku, jsme vyvinuli vložky ve třech různých formách, které podporují všechny slabé stránky chodidel.

 

Typ chodidla:

Tvar nohou:

Vložky do bot 214

Výhody vložek SQlab

  • Zlepšují mikroklima a zabraňují zápachu
  • Lze ustřižením upravit přesně na délku původních vložek
  • Freeflex - pro ideální podporu a odpružení klenby
  • Třívrstvý povrch pro individuální ventilaci
  • Ventilační otvory v oblasti paty