POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

Tvar chodidla

Měření typu (tvaru) nohy

Třetímu kontaktnímu bodu je obecně věnována malá pozornost; chodidlo. Jestli je to proto, že jsou tak daleko od hlavy, nebo tím, že je méně problémů s necitlivostí a bolestí nohou, nevíme. Ve skutečnosti jsou chodidla nejdůležitějším kontaktním bodem, protože odtud generujeme veškerý tah. Lidská chůze se vyvíjela miliony let. Pokaždé, když pata dopadne na zem a špička se odtlačí od země, jsou síly absorbovány a hnány přes podélnou a příčnou klenbu chodidla.

Tyto vlastnosti jsou nejen z velké části zbytečné, ale většinou při jízdě na kole dokonce překážejí. Díky velkému zatížení přední části chodidla při šlapání dochází k přirozenému vstřebávání energie. To může dostat kolena z jejich optimální osy; vést k necitlivosti prstů na nohou a zbytečně spotřebovávat sílu.

Vložky SQlab jsou k dispozici ve třech různých základních formách pro každý typ nohy. Při jízdě na kole je zvláště důležité poskytovat správnou oporu, abyste udrželi nohy v dobré kondici.

Vložky SQlab jsou vhodné pro všechny druhy cyklistiky a používají je naši profesionálové v závodech. Ale i každodenní cyklista si s tímto jednoduchým, ale účinným produktem užije zvýšeného pohodlí a odlehčení tlaku kolem kolen.

 

V závislosti na množství tvarů nohy jsou také požadavky během jízdy na kole odlišné. Podle těchto parametrů jsme vyvinuli 3 různé typy vložek do bot, které vždy podporují Vaši nohu v jejích nejslabších místech.

 

Měření tvaru nohy doma

Doporučujeme výběr vhodných vložek do bot a jejich koupi ve specializovaných prodejnách. Naši prodejci jsou školení a zkušení v oboru ergonomie. Naši prémioví partneři Vám pomůžou určit Váš typ nohy a doporučí Vám odpovídající vložky podle osy dolních končetin. Doporučujeme se telefonicky dotázat na dostupnost vložek u našich partnerů

Váš nejbližší prodejce SQlab:

 

Typ nohy

Vysoká klenba Střední klenba Nízká klenba Plochá noha
A B C D

 

Osa dolních končetin

Končetiny do tvaru O Rovné dolní končetiny Končetiny do tvaru X
1 2 3

 

 

Váš výsledek

A1, A2, B1, B2

A3, B3, C1, C2, D1

C3, D2, D3
Insole 216 - cushion Insole 215 - support Insole 214 - stability
 Vložky do bot 216  Vložky do bot 215 Vložky do bot 214

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení