POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

ERGOLUX®

ERGOLUX®

Prosím zůstaňte sedět!

Pohyb bez tíže skrz město. Jednoduše vpřed ke svému cíli. Cítit proud vzduchu na kůži prostě díky pohybu, který vyvíjím vlastní silou. Prožívat reálnou divočinu jak v přírodě, tak ve městě. Navzdory automobilům, motocyklům, vozidlům veřejné dopravy, zůstává cyklistika nejvíce fascinujícím a také - jak už často z praxe známe- nejvíce efektivní způsob dopravy, a to už přes 200 let. Součástí vývoje perfektního sedla je, že vědci, lékaři, technici i vyznavači různých stylů jízdy na kole se zabývají výzkumem zdánlivých detailů, které jsou nezbytné pro neustálý pokrok. Velmi jednoduchá ale důmyslná změna tvaru může připravit dokonalou cyklistickou pomůcku. Po dvou sezonách s technologií ERGOWAVE na trhu jsme nyní připraveni představit variantu vhodnou pro cyklisty, kteří při své jízdě volí spíše napřímenější pozici. Nejčastěji jde o majitele městských kol a trekingových kol a rekreačních elektrokol.

ERGOLUX® - Více prostoru- více pohybu- méně tlaku, ERGOLUX® je nová, pohodlnější verze úspěšné technologie ERGOWAVE®  na sedlech jízdních kol. 

ERGOLUX®

Dokonalá podpora

Vyvýšená porce sedla vzadu dělá lepší podporu pro záda, výsledkem je příznivější přenos síly při šlapání.

Pohodlná jízdní pozice

Vlnovitý tvar ERGOLUX se táhne od zádi do předu sedla. Tak odpovídá požadavkům nejčastějšího tvaru ramene sedací kosti, který je ve většině případů baňatý. Zvětšená plocha pomáhá k nejlepšímu možnému rozložení tlaku ramene kosti sedací na sedlo.

ERGOLUX®
ERGOLUX®

Snížená pření část sedla

Snížená přední část sedla (nos sedla) vede ke snížení tlaku na citlivou oblast jak u mužů, tak u žen.

SQlab active system

Aktivní technologie SQlab umožňuje mírný pohyb pánve do stran, až do 7°, což je z biomechanického úhlu pohledu podobný pohyb jako při chůzi či běhu. Tak docílíme jednak zlepšení přenosu síly do pedálů, a především podstatně vzrůstá naše pohodlí. Meziobratlové ploténky jsou uvolněné a mohou se snáz pohybovat. Rozsah pohybu sedla do stran se zvolíme podle hmotnosti pomocí přiložené polymerové součástky (Comfortsticks)

ERGOLUX®

ERGOLUX® série

Čtyři modely s odlišnou šířkou pro každý jízdní styl a především pro každý zadek.