POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

Měření tlaku na gripech

Měření tlaku na gripech

 

Měření tlaku se provádí pomocí elektronické folie/rohože, která je určená k detekci tlaků. Tento způsob používáme už 15 let při vývoji sedel. 

Společně s výrobcem těchto tlakových senzorů se nám podařilo upravit tlakové rohože tak, aby byly dostatečně flexibilní a tedy je bylo možné omotat kolem gripů. Někteří z prémiových dealerů používají měření tlaku na gripech ve svých prodejnách pro konzultacích se zákazníkem.

 

 

 

 

Komfortní řada
gripů SQlab 702 & 710

 

 

 

 

Kulaté gripy- výchozí bod porovnání

Vysoký tlak na vnější straně způsobuje podráždění ulnárního nervu. Následují tlakové bolesti, poruchy citlivosti malíku a prsteníku. Tlak na výstup z karpálního tunelu je sice jen 1/3 maximálního tlaku, ale přesto je to blízko červeným hodnotám. 

 

 

 

Grip s podpůrným křídlem

Tlak na vnější stranu je stále v zelených hodnotách. Tlak na výstup z karpálního tunelu je přibližně 80 % nejvyššího tlaku. Hlavně po delších vyjížďkách a po měsících či letech užívání mohou být naše utlačené nervy poněkud nespokojené. 

 

 

 

 

SQlab 702

Tlak na vnější straně se pohybuje v zelených hodnotách. Tlak na výstupu z karpálního tunelu je méně než 40 % maxima na vnější hraně. Oba nervy mají dostatek volnosti. 

 

 

 

 

SQlab 710

Tlak na vnější straně je mírně vyšší než u gripu 702, ale stále se pohybujeme v zeleném rozmezí. Tlak na výstup nervů z karpálního tunelu je pouhých 30 % maximálního tlaku na vnější straně. Oba nervy jsou volné.

 

 

 

 

Výsledek
Tlak je na nových gripech 702 a 710 rozložený na velkou plochu. Díky tomu je maximální tlak o přibližně 25% nižší v porovnání s jinými gripy. V oblasti výstupu z karpálního tunelu může u gripu 702 být tlak redukován až na polovinu.

 

 

Výkonností řada SQlab

Gripy 711 a 7OX

 

 

 

Kulaté gripy- výchozí bod pro porovnání

Malá plocha díky kulatému průřezu, v kombinaci s tenčí vrstvou pryže, vede ke vzniku výrazných tlakových špiček.

 

 

 

Kulaté ergonimické gripy

Kulaté ergonimické gripy nemohou přechytračit fyziku. Tlak zůstává vysoký a dokonce se rozšiřuje až k místu výstupu z karpálního tunelu. 

 

  

 

SQlab 711

Plochá kontaktní plocha a přidaný materiál na vnější straně, obojí vede ke snížení tlaku na zcela novou úroveň s MTB gripy. 

 

 

 

SQlab 7OX

Navzdory tvrdší pryži a průběžnému upínacímu pouzdru je tlak u 7OX sotva vyšší než u 711.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ergonomie rukojeti Měření velikosti úchopu
Cyklistické rukojeti musí perfektně padnout do anatomie ruky, musí svou ergonomií předcházet problémům a navíc by měly být pohodlné. Individuální velikost úchopu a tedy velikost gripu je podstatná pro pohodlí a bezpečnost držení.
Ergonomie  Měření velikosti dlaně

 

 

Grip 710 Short Grip 7OX