POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

Měření tlaku na gripech

Měření tlaku na gripech

 

Měření tlaku se provádí pomocí elektronické folie/rohože, která je určená k detekci tlaků. Tento způsob používáme už 15 let při vývoji sedel. 

Společně s výrobcem těchto tlakových senzorů se nám podařilo upravit tlakové rohože tak, aby byly dostatečně flexibilní a tedy je bylo možné omotat kolem gripů. Někteří z prémiových dealerů používají měření tlaku na gripech ve svých prodejnách pro konzultacích se zákazníkem.

 

 

 

 

Komfortní řada
gripů SQlab 702 & 710

 

 

 

 

Kulaté gripy- výchozí bod porovnání

Vysoký tlak na vnější straně způsobuje podráždění ulnárního nervu. Následují tlakové bolesti, poruchy citlivosti malíku a prsteníku. Tlak na výstup z karpálního tunelu je sice jen 1/3 maximálního tlaku, ale přesto je to blízko červeným hodnotám. 

 

 

 

Grip s podpůrným křídlem

Tlak na vnější stranu je stále v zelených hodnotách. Tlak na výstup z karpálního tunelu je přibližně 80 % nejvyššího tlaku. Hlavně po delších vyjížďkách a po měsících či letech užívání mohou být naše utlačené nervy poněkud nespokojené. 

 

 

 

 

SQlab 702

Tlak na vnější straně se pohybuje v zelených hodnotách. Tlak na výstupu z karpálního tunelu je méně než 40 % maxima na vnější hraně. Oba nervy mají dostatek volnosti. 

 

 

 

 

SQlab 710

Tlak na vnější straně je mírně vyšší než u gripu 702, ale stále se pohybujeme v zeleném rozmezí. Tlak na výstup nervů z karpálního tunelu je pouhých 30 % maximálního tlaku na vnější straně. Oba nervy jsou volné.

 

 

 

 

Výsledek
Tlak je na nových gripech 702 a 710 rozložený na velkou plochu. Díky tomu je maximální tlak o přibližně 25% nižší v porovnání s jinými gripy. V oblasti výstupu z karpálního tunelu může u gripu 702 být tlak redukován až na polovinu.

 

 

Výkonností řada SQlab

Gripy 711 a 7OX

 

 

 

Kulaté gripy- výchozí bod pro porovnání

Malá plocha díky kulatému průřezu, v kombinaci s tenčí vrstvou pryže, vede ke vzniku výrazných tlakových špiček.

 

 

 

Kulaté ergonimické gripy

Kulaté ergonimické gripy nemohou přechytračit fyziku. Tlak zůstává vysoký a dokonce se rozšiřuje až k místu výstupu z karpálního tunelu. 

 

  

 

SQlab 711

Plochá kontaktní plocha a přidaný materiál na vnější straně, obojí vede ke snížení tlaku na zcela novou úroveň s MTB gripy. 

 

 

 

SQlab 7OX

Navzdory tvrdší pryži a průběžnému upínacímu pouzdru je tlak u 7OX sotva vyšší než u 711.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ergonomie rukojeti Měření velikosti úchopu
Cyklistické rukojeti musí perfektně padnout do anatomie ruky, musí svou ergonomií předcházet problémům a navíc by měly být pohodlné. Individuální velikost úchopu a tedy velikost gripu je podstatná pro pohodlí a bezpečnost držení.
Ergonomie  Měření velikosti dlaně

 

 

Grip 710 Short Grip 7OX

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení