POTŘEBUJETE PORADIT? VOLEJTE 725651021

Bolesti rukou

 Bolesti rukou 

Ruce hrají důležitou roli během jízdy na kole. Jsou zodpovědné za držení řídítek, řízení, brždění. Současně s těmito úkony je na ruce vyvíjen vysoký tlak, který může způsobovat podráždění, nebo i bolesti nervů, prstů, či celých rukou. 

 

 

Příčiny bolestí rukou 
Špatná velikost rukojetí  Špatný tvar rukojetí  Příliš rovná řídítka 

 

 

Špatná velikost rukojetí (gripů) 
Špatná velikost gripů způsobuje křeče ve svalech rukou.  SQlab řešení- měření velikosti úchopu pro správné určení velikosti gripů 
Správná velikost gripů (rukojetí) je rozhodující. Pokud jsou gripy příliš velké, nedokážeme je rukama dostatečně obejmout, což často vede ke křečím prsů nebo celé ruky. Individuální volba velikosti gripů je nezbytná pro komfort i bezpečí. Proto jsme vyvinuli jednoduchý systém měření velikosti úchopu, který vás navede ke optimální volbě velikosti gripů. 

 

Měření velikosti gripů je založeno na měření vzdálenosti od špičky prostředníku k záhybu mezi palcem a dlaní. Prsty uchopí rukojeti právě touto částí našich rukou. 

Naše gripy na kolo jsou dostupné ve třech nebo více různých velikostech, podle modelu.

Měření velikosti úchopu zde

 

 

Špatný tvar gripů 
Špatný tvar gripů,  kulatý tvar, zvyšuje tlak obzvlášť na boční straně dlaně.   SQlab řešení- podpůrná křídla pro zmírnění tlaku na boční straně gripů 

 

 

Válcovité gripy nelze rukama dobře obejmout, jsou jen v relativně malém kontaktu s rukama. Vyvíjí tím vysoký tlak na vnější stranu ruky a tím způsobuje iritaci ulnárního nervu. Následkem je tlaková bolest či znecitlivění prsteníku a malíku.  

Koncept SQlab gripů 

Gripy jsou oploštěné na horní straně a protažené dopředu a dozadu pro zmírnění tlaku. Zvětšená plocha zlepšuje oporu rukou. 

Gripy 702 Gripy 710 Gripy 7OX Gripy 711 2.0 Gripy Stuby

 

 

Příliš rovná řídítka 
Příliš rovná řídítka způsobují do strany vyvrácenou polohu zápěstí, které je takto přetěžované, zalomené.  SQlab řešení- řídítka se zahnutím dozadu pro přirozenější pozici ruky a zápěstí. 

Zalomení zápěstí do stran může zužovat karpální tunel. Tak jako zalomenou zahradní hadicí neproudí voda, nervové vzruchy nemohou “proudit” přes zalomený nerv v utlačeném karpálním tunelu. Útlak nastává i u zdravých lidí (bez chronických potíží s karpálním tunelem), a to pouhou nevhodnou polohou zápěstí. Příčinou jsou ve velké většině případů řídítka bez dostatečného zahnutí dozadu.  

Zahnutí řídítek na zad, neboli backsweep, zlepšuje postavení zápěstí a ruky, zápěstí není zalamováno do boků, karpální tunel není utlačován a tedy inervace ruky, její citlivost i motorika, není během jízdy na kole narušena. Tak se vyhneme nepříjemnostem, které by mohly nastat při slabosti či znecitlivění prstů, v tomto případě hlavně palce, ukazováku a prostředníku. 

 

 

 

 

Jak velké zahnutí řídítek je vhodné pro vás?
16° backsweep 12° backsweep
sportovní až závodní posed, XC disciplíny vzpřímenější pozice, All Mountain, Enduro
  • Vhodné pro maratony a dlouhé MTB jízdy 
  • 16°ohyb zaručuje přirozenější postavení předloktí, zápěstí a ruky ve sportovnější jízdní pozici (nakloněné dopředu) 
  • 4° ohnutí řídítek nahoru zlepšuje postavení lokte při aktivním jízdním stylu 
  • Tři různé výškové provedení umožňují individualizovaný výběr 
  • Dostupné také v karbonu
  • Vhodné pro gravity (trailové) disciplíny 
  • 12°ohyb s menším rozpětím nabízí přirozené postavení předloktí, zápěstí a ruky ve vzpřímenější pozici na kole, chrání tak před přetížením ve sjezdech 
  • 4° ohyb nahoru zlepšuje pozici lokte 
  • Tři různé výškové provedení umožňují individualizovaný výběr 
  • Dostupné také v karbonu
Řídítka 311 FL-X Carbon 12° Řídítka 311 FL-X Carbon 16° Řídítka 3OX 12° Carbon
Řídítka 3OX 16° Carbon Řídítka 3OX 12°  Řídítka 3OX 16°